Betard Cup 27.06 – 03.07.2022 – Betard

W dniach 27 czerwca – 3 lipca, na kortach ziemnych Olimpijski Club zawodnicy walczyć będą w turnieju, którego pula nagród wynosi 15 000 $. W kwalifikacjach udział weźmie 64 zawodników, następnie połowa z nich zmierzy się w turnieju głównym. 

ITF Men’s World Tennis Tour to cykl profesjonalnych turniejów tenisowych na poziomie podstawowym, który jest drogą pomiędzy ITF Junior World Tennis Tour, a elitarnymi poziomami profesjonalnego tenisa mężczyzn. Wyniki turniejów ITF są uwzględniane w Rankingu ATP, który umożliwia profesjonalistom awans do ATP Challenger Tour i ATP Tour, a ostatecznie do Wielkich Szlemów.

ITF World Tennis Tour to około 550 turniejów w 70 krajach, którego nagrody posiadają dwa poziomy: 15 000 $ i 25 000 $.

Turniej na poziomie 15 tys. $ obejmują zarezerwowane miejsca dla najlepszych juniorów ITF, jest to niezwykła szansa dla młodych zawodników, aby rozpocząć karierę w zawodowym tenisie. 

„Dziką kartę” przyznaną przez Polski Związek Tenisowy otrzymał w tym roku Jerzy Janowicz oraz Alan Bojarski. Na wrocławskich kortach zobaczymy również zawodników takich jak Maciej Rajski, Maks Kaśnikowski, Szymon Kielan, Michał Dembek i Aleksander Orlikowski. 

Zapraszamy do śledzenia rozgrywek na wrocławskich kortach.

Author: Lynn Ryan